Expedice Morava (Moravičany - Olomouc)

cena: 940,- Kč/osoba


Expedice Morava je nejdelší vodácký výlet. Při této výpravě zažijete opravdové putování po řece a během tří dnů projedete úsek řeky Moravy z Moravičan do Olomouce a strávíte dva vodácké večery u ohně.

uvodExpedice Morava (Moravičany - Olomouc)
Putování po řece, které Vám připomene expedici do dalekých, divokých končin. Z Moravičan poplujete zachovalým lužním lesem, který pod jezem Templ přejde do skutečné divočiny. Po noci strávené v Litovli se znovu na dlouhých deset kilometrů ponoříte do hlubokých lesů Pomoraví. Druhý nocleh v Hynkově, Vás pak přivede k Mlýnskému potoku, který Vám ukáže zrádnost a krásu meandrující řeky.

Nástupní místo: Moravičany  (u zastávky ČD)
Konec plavby:  Kemp Krasná Morava
Délka programu: 3 dny
Velikost skupiny: min. 15 dětí, max. 150 dětí
Věk: 13 a více
Cena:  940,- Kč / žák (učitelé zdarma)

 Podjíždění stavidla na Mlýnském náhonu

Co Vás čeká.
1. den plavbu zahájíte v Moravičanech. O tomto úseku se v průvodci píše jako o jednom z nejhezčích na Moravě. Jízdu začíná pod jízkem v Moravičanech, řeka je tu na začátku poklidná a tak si vyzkoušíte základy pádlování a ovládání lodě. Na jezu Templ se pohoupete na vlnách a pak se už vydáte do nedostupné divočiny srdce CHKO Litovelské Pomoraví. V místních lesích si budete připadat jako v džungli a nejednou tu narazíte na padlý strom, výsledek práce místních obyvatel - bobrů. Nakonec dne dojedete na tábořiště do Litovle, kde strávíte nezapomenutelný vodácký večer při táboráku a opékání buřtů.
2. den  se začíná v Litovli (Hanackých Benátkách), kde proplujete z jedním z mnoha ramen řeky. Na konci se pohoupete na peřejce a vjedete do hlavního koryta, které vás zavede do civilizací zapomenutého kraje. Druhá noc se  Vás pak čeká na tábořišti v Hynkově.
3. den pokračujete pod hynkovskou peřejí na Mlýnském náhonu meandrující divokou přírodou. V průběhu plavby zažijete zase jiný zážitek z řeky. Koryto se oproti předchozím dnům zúží a silně mendruje. Nakonec si vyzkoušíte i rozličné "rafťácké" hry a nakonec doplujete do Olomouce, kde výlet u loděnice končí.

 Poznámky k výletu :

  • V ceně je zapůjčení veškerého vybavení (rafty, pádla, vesty, vak na suché věci atd.) a jeho doprava do místa vyplutí.
  • V ceně je kempovné, občerstvení k táboráku a doprovodné vozidlo na batohy které nebudete během plavby potřebovat.
  • Výlet vedou zkušení akreditovaní instruktoři s licencí MŠMT.
  • Účastníci výletu si musí vzít suché převlečení a pevnou obuv na vodu, vlastní stany a spacáky.
  • Do místa vyplutí doprava individuální. Do Moravičan jezdí vlaky  ( nástupní místo na rafty je 300 metrů od nádraží).