Chorvatsko, Bosna a Hercegovina

cena: 11600,- Kč/os


Nabízíme pohled na Balkán z méně tradičního úhlu, z řek a vod doplněný relaxací u moře. Budeme putovat po průzračných krasových řekách, které ještě nejsou turisticky tak známé a navštěvované. Plavbu nám zpestří řada kaskád a vodopádů. Navštívíme a proplujeme místy, kde se natáčel legendární Vinetou. Strávíme i 2 dny u moře, byla by to škoda toho nevyužít, když už jsme v Chorvatsku. Podíváme se na řeky: Una , Mrežnice, Zrmanja, Vrbas, NP: Paklenice, Plitvická jezera

DSCN0618Chorvatsko, Bosna a Hercegovina

Ubytování: v kempu, ve vlastních stanech

Cena: vodácké vybavení + vyškolení instuktoři 4500 Kč

           doprava      4100 Kč  (zajišťuji smluvní dopravci)

           ubytování   3000 Kč

           celkem      11 600 Kč/ os.                                                                                                                                                   

V ceně je zahrnuto: doprava, vyškolení instruktoři, vodácké vybavení (rafty, pádla, vesty, přilby, neopreny, neoprenové boty, pumpa, lodní vaky, záchranné pomůcky a další materiál), kempovné.

V ceně není zahrnuto: strava, občerstvení, úrazové připojištění, vstupy do NP, poplatky za splutí řek (cca 25 euro)

Program:                                                                                                                                                                 1.den                                                                                                                                                                      Odjezd z Olomouce v odpoledních hodinách. Cesta přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska.

2.den
        Příjezd v ranních hodinách na místo, dospání. Plavba jedinečným kaňonem Mrežnice, která nás přivítá řadou kaskád, vodopádů a skoků ( až 10 m, dají se obnést), uvidíme vodní želvy.


3.den                                                                                                                                                                Celodenní prohlídka NP Plitvice, přesun do Bosny a Hercegoviny na řeku Unu.

4.den
Plavba na horním kaňonu Uny, začátek je pod 20-ti metrovým vodopádem Štrbački Buk. Plujeme několika peřejemi a průskoky mezi kameny. Přejezd do Chorvatska na řeku Zrmanju.


5.den                                                                                                                                                             Poplujeme po Vinetuově řece Zrmajnja neboli Rio Pecos, plavba po průzračné vodě, která se střídá s kaskádami. Pádlování zakončíme po překonání 25-ti metrového vodopádu. Přesun k moři, přenocování v kempu u moře.

6. den
Přesun k moři, ubytování v kempu, relax u moře, koupání, prozkoumání pobřeží na Yukonech.


7.den                                                                                                                                                                           Pěší nebo túra NP Paklenice, Vyrazíme brzy ráno a projdem celý NP, který je také vyhlášenou lezeckou oblastí. Alternativní program, relax u moře.                                                                                                            

8.den                                                                                                                                                                          Ráno ještě moře, poté přejezd do bosny na Vrbas K Banja Luce. Cestou fakultativní poznávání Bosenského vnitrozemí.

9.den
Sjezd Vrbasu, kde se v roce 2008 pořádalo MS v Raftingu. Třešinka na konec , průjezd slalomovou dráhou. Pobalení materiálu, v odpoledních hodinách odjezd do ČR přes Maďarsko. Příjezd v ranních hodinách.


Vzít sebou: jídlo, stan, spacák, karimatku, potřeby pro kempování, thermoprádlo pod neopren, pas, kartičku pojištence, kapesné Eura, dobrou náladu.


Za celý tým se těší:
RAFTING MORAVA
Václav Kabrhel
raftingmorava@seznam.cz
+420731129709