Dubnové rafty na Ostravici

cena: 590,- Kč/osoba


Rafting v peřejích divoké moravské řeky - Ostravice

zajezd ceska republika ostravice 03Dubnové rafty na Ostravici

Rafting na řece Ostravici je spojen s vypouštěním vody z přehradní nádrže Šance. Ostravice je řeka se širokým korytem a ve sjížděném úseku protéká oblastí CHKO Beskydy. Řeka nabízí krásné svezení na rychlém a peřejnatém  12 km dlouhém úseku. V první části řeky se jezdí extrémní závod štafet Adrenalin cup česká obdoba známého klání Dolomitenmann). Po projetí této trati se dostaneme k nebezpečné Bezručově peřeji (kaskáda WW 4 tvořená vysokými přírodními skalnatými prahy z břidlice), kterou není povoleno sjíždět a proto ji i my budeme muset přenést. Bezručovka však nabízí úchvatný pohled na nespoutanou vodní masa. Po přenesení následuje další plavba až do Frýdlantu, kde naše pouť skončí.

Nástupní místo: parkoviště pod přehradou Šance
Konec plavby: Frýdlant nad Ostravicí  
Délka programu: celodenní akce
Věk: 12 a více
Cena:  590,- Kč / osobaBezručova přej na Ostravici

Co vás čeká

Začneme rozdáním vodáckého vybavení, které jsme každému dopředu připravili podle předem uvedených velikostí. Po převlečení do vodáckého se rozdělíme do posádek, instruktoři raftů vám předvedou správné sezení v raftech, techniku pádlování a řídící povely. Seznámí vás se zásadami bezpečného chování při raftingu, co vás na řece čeká a potom už jdeme na vodu vstříc peřejím a plavbě po divoké OstraviciPoznámky k zájezdu na Ostravici

  • V ceně je zapůjčení veškerého vybavení (rafty, pádla, vesty, vak na suché věci atd.), doprovodné vozidlo, vyškolení instruktoři a pojištění.
  • Děti ve věku 12 – 15 let na raftu s rodičem mají slevu 100 Kč.
  • Cena nezahrnuje poplatek za splutí (30 Kč – platí se na místě) a parkovné.
  • Doprava na místo srazu vlastní, pro zájemce z Olomouce se můžeme individuálně domluvit
  • Vzhledem k teplotě řeky Ostravice a časnému termínu důrazně doporučujeme účastníkům, vzít si kvalitní termo prádlo pod neoprén.
  • Zrušení akce: vyhrazujeme si právo na změnu termínu konání, dojde-li ke změně vypouštění přehradní nádrže.